Wyobraź sobie, że siadasz za kierownicą i rozpoczynasz podróż marzeń. Nic Cię nie ogranicza. Nie musisz trzymać się wyznaczonego planu. Nie zwracasz uwagi na porę dnia – po prostu jedziesz przed siebie, nie szukając w pośpiechu kosztownego noclegu, toalety czy restauracji. Codziennie budzisz się w nowym miejscu, ciesząc się pięknymi widokami. Brzmi fantastycznie, prawda? Tak właśnie mogą wyglądać Twoje wakacje marzeń, jeżeli wyruszysz w podróż kamperem. Ze względu na swobodę i poczucie niezależności to niezwykle popularna w ostatnich latach forma wypoczynku. Daje nieograniczone możliwości zwiedzania kraju oraz Europy. Sprawdź, co warto wiedzieć o podróży kamperem.

Jak przygotować się do podróży kamperem?

Zakup kampera jest dla większości osób sporym wyzwaniem finansowym. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty profesjonalnych wypożyczalni. Firma Westcamp dysponuje bogata flotą niezawodnych pojazdów. Każdy model posiada kompleksowe wyposażenie oraz gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy.

Jednym z najprzyjemniejszych etapów podróży jest jej planowanie. Aby uniknąć chaosu organizacyjnego wyznacz trasę oraz ewentualne postoje. Sprawdź obecność na trasie stacji benzynowych, pól kempingowych oraz miejsc, gdzie możliwe będzie zrzucenie nieczystości z kampera lub napełnienie zbiorników czystą wodą.

Równie ważną kwestią jest nauka obsługi kampera. Co powinieneś wiedzieć przed podróżą? Dowiedz się, jak obchodzić się ze sprzętem dostępnym na pokładzie oraz gdzie znajdują się zbiorniki i zrzut nieczystości. Poznaj pełne wyposażenie pojazdu, aby móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności.

Planujesz podróż kamperem? Nie popełniaj tych błędów!

1. Pokonywanie zbyt długich odcinków trasy

To jeden z najczęściej popełnianych błędów, zwłaszcza przez nowicjuszy karawaningu. Jeżeli wybierasz się w najpiękniejsze zakątki kraju lub Europy, to zrozumiałe, że chcesz jak najszybciej znaleźć się w miejscu docelowym. Może to jednak skutkować zbyt szybkim zmęczeniem oraz znudzeniem pasażerów.

2. Podróżowanie nocą

Prowadzenie każdego pojazdu wymaga skupienia i koncentracji, ale w przypadku kampera jest to szczególnie istotne. Po zmroku jazda staje się bardziej męcząca i mniej bezpieczna, a większość miejsc przeznaczonych do postoju może być zamknięta.

3. Sztywne trzymanie się planu

Podróżowanie kamperem kojarzone jest ze swobodą i wolnością w kwestii zmiany planów. Bądź elastyczny i przygotuj się na niespodzianki. Być może pogoda spłata Ci figla, miejsce docelowe będzie zbyt zatłoczone lub po drodze znajdziesz coś ciekawszego.